השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 רפואה משלימה


רפואה משלימה היא אוסף של תורות וטכניקות של ריפוי המגיעות ממקורות שונים, שבסיסין של כולן מתמקד בעיקרון הוליסטי שמחבר בין גוף לנפש ומתייחס לבריאותו של האדם שרואה את האדם כמכלול. רפואה משלימה שלא כמו רפואה קונבנציונאלית לא מתמקדת בטיפולים פולשניים או טיפולים כירורגיים אלא מתמקדת באיזון הגוף והנפש ובזה שצריך לסגל לעצמנו אורח חיים בריא. המון אנשים לומדים רפואה משלימה שהיא בעלת כמה קטגוריות שונות, כמו רפואה סינית, נטורופתיה, טיפולי אנרגיה, טיפולי מגע וכד'. ישנם גם מסלולי למידה קצרים בני שנה שמתמקדים בשיטת טיפול ספציפית, או שמעדיפים במסלול למידה מקיף וארוך בו נלמד כמה שיטות טיפול איתם נוכל לעבוד בהמשך. 

רפואה משלימה הגיעה לארץ אומנם באיחור אבל נכנסה גם בארץ לפופולאריות רבה. רפואה משלימה מקובלת בקרב מוסדות רפואיים וצרכנים פרטיים. ניתן לקבל טיפולי רפואה משלימה בקופות החולים השונות בבתי חולים ובמכונים רפואיים. ובגלל שתחום רפואה משלימה פופולארי הוא גם בעל ביקוש לעבודה, גם בפן הפרטי והעצמאי. רפואה משלימה מאמינה שאפשר לפתור בעיות מהשורש שלהם ולא לתת רק מענה לתופעות שקורות לנו מבחינה פיזית. משתמשים בתחום רפואה משלימה בהמון מקומות, אנשים שנפצעו, שעברו תאונות דרכים, אנשים בעלי בעיות קשות, וגם בעיות יותר נפשיות, כמו היפראקטיביות, לחצים, מתחים, עצבים. רפואה משלימה מאמינה כי בעיות צריכות לקבל  פתרון מהשורש כדי שלא יחזרו אלינו יותר. המון אנשים מטפלים בתרופות וסובלים לאחר זמן מה מאותה בעיה בשנית.

גם בתחום הספורט בו קורים המון מקרים של פציעות מטפלים דרך רפואה משלימה, משתמשים בשיטות שונות כדי לטפל בפציעות בדרגות קושי שונות. במצבים של פציעות בשריר, או באיבר בגוף מטפלים בסוג מסוים מתוך הרפואה המשלימה, זה שמתאים לבעיה כדי להביא את המטופל לידי החלמה. כדורגלנים או טניסאים וכד' מטופלים על ידי מעסים לרוב כאלה שעוזרים להם לשחרר את השרירים, שמטפלים בגופם כדי למנוע פציעות או תאונות בזמן משחק או בזמן בו הספורט מתרחש. ישנם פציעות קשות בספורט לפעמים שלוקח זמן רב להשתקם מהם, בעזרת רפואה משלימה נוכל לעשות זאת.