השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פריצת דיסק מותני


פריצת דיסק מותני לרוב נגרמת משום שהחומר ה"תוך דיסקי", זאת אומרת, החומר אשר ממוקם בין הדיסקים אשר נקרא גם בשמו הלועזי NPיוצא אל תוך תעלת השדרה, המזינות את העצבים. לעתים נדירות פריצץ דיסק מותני תתרחש עקב דלקות שנגרמו כתוצאה מחיידקים או לחלופין בעקבות גידולי עצם, אך כאמור, אלו הם המקרים הנדירים יותר. פריצת דיסק מותני מלווה בכאב חד מאוד. לרוב הכאב מקרין מהגב התחתון עצמו אל אחת מהרגליים או לחלופין אל שתי הרגליים. במקרים בהם מתאמצים, מרימים חפצים כבדים או אפילו מתעטשים בחוזקה הכאב הזה יכול רק להחמיר. מיקומו המדוייק של הכאב תלוי במיקום של הדיסק הפגוע. לכן, ישנם אנשים אשר ירגישו כאב חזק יותר בעצבים מסויימים ואחרים אשר יחושו כאב חזק בעצבים אחרים.

פריצת דיסק מותני, כאמור לעיל, גורמת לכאב חד מאוד. הכאב הוא חריף ולכן ישפיע בצורה לא נעימה על חייו של המטופל. לעתים יכול להיות כי המטופל ירגיש תחושה של נימול, מעין תחושה של עקצוץ, בגפיים העליונות. חולשה של השרירים היא סימן נוסף אשר מעידה על כך שהכאב נמשך כבר זמן רב. במקרים חמורים יותר בהם פריצת דיסק מותני מתרחשת לא לכיוון ההיקף אלא לכיוון מרכז עמוד השדרה יופיעו גם תסמינים קשים יותר. במקרים כאלו של פריצת דיסק מותני החולה יכול אפילו לאבד שליטה על הסוגרים שלו. במקרים כאלו הטיפול יהיה הפנייה מהירה ככל האפשר אל בית החולים.

פריצת דיסק מותני היא פריצת דיסק שאכן אפשר לטפל בה ואף לטפל בהצלחה בכאבים החדים שהיא גורמת. עם הירידה בדלקת, או יותר נכון בתגובה הדלקתית שחווה החולה באיזור הפגוע, המטופלים יחושו גם תחושה של הקלה וכאבים חמורים פחות. כדאי להניח שקית קרח על האזור הפגוע. את השקית כדאי להניח במשך רבע שעה על האזור, בערך פעם בכל שעה. כמובן שלטיפול זה צריכה להתלוות מנוחה. כירופרטיקה וטיפולים כירופרקטיים יכולים לעזור להקל את הכאבים ואת הלחץ ולכן הם יכולים לגרום לשיפור מצבו של המטופל. המטופלים אף יכולים ליטול תרופות במרשם רופא ולגשת לסוגי טיפול נוספים. כך שבהחלט ניתן להתמודד עם הבעיה של פריצת דיסק מותני.