השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
                     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בלט דיסק


בלט דיסק יכול להגרם ממספר סיבות שונות. הסיבה הנפוצה ביותר אשר לרוב גורמת לבלט דיסק, הכוונה היא לבלט דיסק אשר מתרחש באופן פתאומי וללא אזהרה מוקדמת, היא הרמה של מטען כבד או תנועה שגויה עם הגוף. הסימן הראשון והחד ביותר לקיומו של בלט דיסק הוא כאשר האדם הפגוע אינו יכול להתרומם בקלות ממקומו והוא נשאר קפוא ממש בשל הכאבים העזים. זאת אומרת, אדם שהוא בריא וכשיר לפתע קופא, הופך לחסר אונים ממש סובל לפתע מהבעיה של בלט דיסק.

בלט דיסק גורם לכאב חד לאחר שהטבעת, הנקראת גם דיסק, אשר קיימת מסביב לכל אחת מהחוליות של עמוד השדרה, מתעוותת. לעתים הדיסק מתעוות בעקבות תנועה לא נכונה, כפי שהוזכר לעיל. לפעמים בלט דיסק נגרם בעקבות עודף משקל מאוד גדול שהאדם מנסה להרים ועקב כך הדיסק לוחץ על העצב וגורם לכאבים עזים מאוד. כאשר מתרחש בלט דיסק הכאב הוא גם כאב מקומי, אשר האדם אשר סובל ממנו ירגיש אותו באזור הגב והוא גם כאב מוקרן. בלט דיסק יכול להקרין את הכאב לפעמים גם ליד, גם לגב התחתון ולעתים אפילו גם לרגל. בלט דיסק ופריצת דיסק הם אינם אותו מצב ולרוב בלט דיסק נחשב לפגיעה קלה יותר ולחמורה פחות מאשר פגיעה של פריצת דיסק. פריצת דיסק היא פריצה אשר מתרחשת עקב קרע של ממש בדיסק ואילו בלט דיסק הוא מצב בו הדיסק אינו נקרע אלא רק לוחץ על העצב.

בלט דיסק הוא בהחלט דבר שיכול לחזור על עצמו כמה פעמים. לכן, אם אתם סובלים או סבלתם ממקרה חוזר של בלט דיסק כדאי להקפיד על כמה כללים שיעזרו להמנע מהמקרה לחזור על עצמו. למשל, אם מרימים מטען או חפץ שעלול להיות כבד כדאי לא לכופף את הגב, אלא לכופף את הברכיים בלבד ולנסות להשאיר את הגב ישר. גם כאשר נכנסים ויוצאים מהמכונית, פעולה יום יומית מאין כמוה, חשוב להקדיש לכך מעט מחשבה ולעשות זאת בזהירות. כאשר יושבים על כסא גם מומלץ ליישר את הגב ולנסות להשאיר אותו זקוף. באמצעות תשומת לב ונסיונות לבצע פעולות מניעה וטיפולים כמו פיזיותרפיה ניתן לנסות למנוע את המקרה הבא והלא נעים של בלט דיסק.