השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
                     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפול בפציעות ספורט


אם אנו מתעסקים בספורט למטרה רצינית או סתם כתחביב אז אנו אמורים לדעת שאנו חשופים בפני פציעות. פציעות מכל הסוגים יכולים לקרות לנו כמובן שאנו בידיעה זו ננסה לשמור כמה שיותר שלא יקרו לנו פציעות, לפחות לא קשות. אבל זה לא תמיד תלוי בנו, וזהו תחום שאי אפשר להיות בטוחים בו, לפעמים דברים קורים. כאשר אני נפצעים מפעילות גופנית אני צריכים לטפל, טיפול בפציעות ספורט יכול להיעשות בכמה דרכים, תלוי ברמת בפציעה ומאפייניה. אם אנו נפצעים בספורט ואנו לא סובלים מכאבים חריפים, נפיחות או נימול, אם אנו יכולים לשאת משקל על האזור שנפגע, אז זו פציעת ספורט קלה שאפשר לטפל בה בבית.

ניתן לטפל בפציעות מהסוג הקל בבית בעזרת מנוחה, להפחית את הפעילות היומית לפי הצורך להשתדל לעשות כמה שפחות. בזמן המנוחה רצוי לעשות קומפרסים, לשים קרח על האזור הפגוע למשך 20 דק' בכל פעם, ניתן לעטוף את שקית הקרח במגבת כדי למנוע כוויות קור. בזמן ההחלמה בבית מומלץ לחבוש את האזור הפצוע, זאת כדי להפחית את הנפיחות, זאת ניתן לעשות באמצעות תחבושת אלסטית, רצוי בזמן שהאזור חבוש, אם קרה ברגל אז בזמן שהרגל חבושה מומלץ שהיא תהיה מוגבהת בעזרת כרית, גם על מנת להפחית נפיחות, ישנם מצבים שדורשים טיפול בפציעות ספורט בצורה שונה.

טיפול בפציעות ספורט במצבים קשים ייעשה בדרך אחרת, נצטרך ללכת למיון, לעבור בדיקות על האיזור שנפצע, כדי לראות איזה טיפול בפציעות ספורט קשות יהיה הולם עבורנו בצורה אישית. יהיו מצבים בהם נצטרך גבס, או חבישה יותר מאסיבית, מצבים בהם נצטרך להיעזר בקביים, או בתומך יד בגלל חוסר יכולת להזיז אותה, ישנם מצבים קשים בהם צריך ניתוח כדי לסדר את הפציעה. ישנו גם מכשיר לייזר שבאמצעותו עוברים טיפול בפציעות ספורט, הלייזר מטפל בצורה לא חודרנית בכאבים ובפציעות ספורט, הלייזר יעיל במצבים דלקתיים, הוא משפר את זרימת הדם באזור הפגוע, הלייזר יעיל למתיחות, נקעים וקרעים בשריר שכל אלו מאפיינים אנשים שעוסקים בספורט, לייזר כולל בין 10 ל-15 טיפולים בתדירות של פעם ביומיים.