השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 

 


פציעות ברכיים

ישנם לא מעט סוגים של פציעות ברכיים. פציעות ברכיים יכולות להופיע בכל מיני דרכים, כאבים, קושי בלהזיז, הרגשה של תזוזות בתוכן, נפיחויות וכד'. פציעות ברכיים יכולות להיות קריעות ומתיחות של רצועות בברכיים, כמו למשל הרצועה הצולבת, הרצועה הצידית והחיצונית, רצועה פנימית וכד'. למשל אנשים שעוסקים בספורט כמו ריצה אופניים הליכה קפיצות וכד' יכולים לסבול מפציעה שנקראת ברך אצנים שזוהי פציעה שמאופיינת על ידי כאב חד מאחורי פיקת הברך. ישנם גם פציעות שנגרמות כתוצאה מגדילה מהירה בו מתארכות עצמות הירך והשוק ביחס שאינו שווה לחוזקם של השרירים ואז מופיעים כאבים בברכיים מתחת לברך בחלק העליון של השוק.

ישנם פציעות ברכיים בסחוסים כמו בסחוס המיניסקוס, שמאופיין בחוזק רב וצמיגות, תפקידו לחצוץ בין עצמות הירך והשוק משני צדי הברך בנוסף המיניסקוס משמשת ככרית בולמת בשעת עומס ונשיאת משקל רב. ישנן דלקות בבורסות הפיקה, ישנם בברכיים מספר בורסות כאלה שחוצצות בין העצם לעור, בורסה גם היא מהווה כרית לריכוך ושיכוך זעזועים בין גידים עצמות והעור בכל מפרק. עוד פציעה שנמנית בתחום פציעות ברכיים שנקראת תסמונת הדור שהיא פציעה אשר מלווה בכאבים כאשר השרירים מתחילים להתנפח ויוצרים עומס על המעטפת של השריר סמוך לעצם, לרוב היא תוקפת בשלושה מוקדים - בין הקרסול לברך, בין הברך לירך ובין המרפק לשורש כף היד.

כמובן שלכל פציעות הברכיים כמעט ישנה דרך שניתן לטפל למשל בקרע ברצועה הפנימית ניתן לבדוק על ידי MRIכך יודעים אם הרצועה נקרעה או נמתחה, לקרע ברצועה ישנו שיקום ארוך לאחר שמשחזרים את הרצועה, אם היא רק נמתחת אפשר למזער את התגובה הדלקתית באמצעות קומפרסים קרח וכד' וטיפולי פיזיותרפיה. רוב פציעות ברכיים דורשות זמן רב של החלמה, בהתחלה הכאבים חזקים וזקוקים לקומפרסים ומנוחה ואולי אף כדורים נגד כאבים, לאחר מכן צריך להחזיר את הברך למסלולה באמצעות פיזיותרפיה ותרגילים לאט לאט לא בקצב מעמיס עליהם ובמטרה לחזק את הברכיים לא לשחוק אותם או לאמץ אותם מעל ומעבר, לבדוק מה סוג הפציעה ולפעול בהתאם בטיפול נכון אחראי ומבוקר.