השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פגיעות ספורט


פגיעות ספורט הן דבר שקורה לנו לא מעט לא משנה באיזה תחום בתוך הספורט, ישנם סוגים רבים של פגיעות ספורט חלקן פגיעות ספורט קשות חלקן יותר קלות אבל פגיעות ספורט נפוצות הן מתיחות שריר, קרעים ברצועות המייצבות מפרקים, קרעים בגידים המניעים מפרקים, פריקת מפרקים כמו כתף, ושברים בעצמות כולל חוליית עמוד השדרה. כמעט לכל סוגי פגיעות ספורט ישנם פתרונות תלוי ברמת הקושי של הפגיעה, אם קיבלנו פגיעה קשה נצטרך טיפול מיידי ודחוף במיון, במיוחד אם פגיעות ספורט מתרחשות בסופי שבוע או מחוץ לשעות פעילות המרפאות. רוב פגיעות ספורט ניתנות להערכה וברוב המקרים להיות מטופלות במרפאה על ידי רופא שמתמחה בתחום פגיעות ספורט. 

רק רופא שראה פגיעות ספורט בחייו ומתעסק בן, מטפל בספורטאים מקצועיים ובכלל בפציינטים שנפגעו כתוצאה מפעילות גופנית. חשוב להיבדק אצל רופא שמבין בתחום כדי שיעריך נכונה את רמת הפגיעה שקרתה לנו וימליץ לנו על דרך טיפול להמשך. אם אנו צריכים להיבדק על ידי אורתופד או אם נזדקק לפיזיותרפיה, לא כל אורתופד יידע להעריך פגיעות ספורט רק כאלה שמתמחים בכך כאלה שעברו התמחות מיוחדת באבחון וטיפול כולל ניתוחים של בעיות במערכת שלד מערכת שריר מפרקים רצועות גידים וכד'. דרך נכונה של טיפול יכולה להביא להחלמה של הפגיעה ולחזרה של האיברים למסלול לאט לאט. 

ישנן פגיעות ספורט שהן יחסית קלות ואז החזרה למסלול והשיקום הם קצרים אך אם הפגיעה קשה סביר להניח שאנו נצטרך לעבור שיקום ארוך. פגיעות ספורט קשות הן שבר או קרע של רצועה, או פריקת כתף, אך פציעות קלות הן מתיחת שריר, מתיחת רצועה, נקע של איבר מסוים ההחלמה תהיה סבירה לא מהירה אך גם לא איטית כל כך. בשברים בדרך כלל עושים פעולת איחוי על ידי גבס, בקרעים ברצועות זה תלוי יש מצבים שעושים ניתוח ומשחזרים יש מצבים שחבישה ומנוחה בעזרת קומפרסים או משככי כאבים יהיו טיפול הולם. אנו נקבל הדרכה לטיפול מהרופאים המומחים שמבינים בפגיעות ספורט כיצד להחלים ולחזור למסלול, איך ואיזה טיפול אנו צריכים.