השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
                     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דלקת בגיד


דלקת בגיד הינה דלקת שניתן לזהות אותה לפי התסמינים הבאין: כאבים, רגישות אשר קיימת מסביב לשריר אשר נפגע, נפיחות ומעין אדמומיות בעור. התסמינים בולטים יותר כאשר יש תנועה של השריר באותו האזור עם זאת, לפי תסמינים אלו קשה על פניו לזהות שאכן מדובר בדלקת. לכן, כאשר מופיעים תסמינים אלו כדאי לפנות אל רופא על מנת שהוא יאבחן אם אכן יש דלקת בגיד או שהכאבים והנפיחות נגרמו מסיבה אחרת. דלקת בגיד יכולה להופיע במספר מקומות שונים בגוף. דלקת זו יכולה להופיע בין היתר בברכיים, במרפקים, בכתפיים, בכף הרגל באזור העקב, במפרק כף היד ובקרסוליים. מדוע נוצרת דלקת בגיד? הדלקת בדרך כלל נוצרת בעקבות מאמץ של האזור או בעקבות תנועה אשר חוזרת על עצמה פעמים רבות של שריר מסויים.

דלקת בגיד הינה דלקת אשר בהחלט ניתן לטפל בה וכך להקל על הכאבים של המטופל. התרופה הכי טובה למטופל היא מנוחה ונסיון לשקם את האזור אשר נפגע. בדרך כלל הדלקת חולפת, אם אכן מטפלים בה בצורה נכונה, בפרק זמן של שלושה חודשים. במקרים בהם לא נחים מספיק וחוזרים במהרה לאותה פעילות או לאותן תנועות אשר הובילו מלכתחילה לאותה הדלקת, הדלקת תחזור והמטופל יסבול. לכן, על מנת לטפל באותה דלקת בגיד יש צורך להתאזר בסבלנות רבה. במקרים בהם ממהרים לחזור לפעילות הדלקת ככל הנראה תחזור גם היא. במקרים בהם המנוחה מספיקה בהחלט יכול להיות מצב בו הגיד ירפא את עצמו. כדאי לנוח לכל הפחות לשלושה שבועות, לפחות מהפעולה אשר הביאה להיווצרותה של הדלקת.

דלקת בגיד לרוב יכולה, כאמור לעיל, לרפא את עצמה או להתרפא בעזרת עזרים פשוטים. רק במקרים חמורים מאוד ימליץ הרופא המטפל על ניתוח על מנת להקל את הדלקת. כדאי מאוד לחבוש את האזור הדלקתי. ישנן רצועות מיוחדות אשר ניתן לחבוש באמצעותן את האזור הפגוע. כמו כן, כחלק מהטיפול בדלקת בגיד מומלץ למרוח משחה אנטי דלקתית. המשחה הזו יכולה להקל על כאבים. ישנן מספר דרכים נוספות ויעילות אשר באמצעותן ניתן לטפל בהצלחה ולרפא את אותה דלקת בגיד.