השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דלקת בכתף


דלקת בכתף יכולה לגרום לכאב ולחוסר נוחות, כמו גם כאבים נוספים בכתף אשר נגרמים מסיבות שונות. ישנן מספר דלקות שונות באיזור הכתף אשר ניתן להצביע עליהן. סוג אחד של דלקת בכתף היא דלקת האמתחת אשר נקראת לעתים גם בורסיטיס. דלקת בכתף זו היא למעשה דלקת בכיס של המפרק. הדלקת עצמה מתחילה בתחושה חזקה מאוד של אי נוחות. תוך מספר שעות בודדות בלבד, ועד שתים עשרה שעות היא יכולה לגרום לכאב משמעותי מאוד. סימפטום נוסף לזוג זה של דלקת בכתף יכול לבוא לידי ביטוי בנפיחות ניכרת ומשמעותית בחלקה העליון והגבוה ביותר של הכתף. דלקת זו מתפתחת לעתים אצל אנשים שונים אשר ביצעו פעילויות גופניות שונות והרימו את ידיהם בתנועה מסוימת ולמשך זמן ממושך.

דלקת בכתף יכולה להתרחש במקום נוסף מלבד בכיס כתף. כזו היא למשל דלקת בכתף שהיא למעשה דלקת בגידים וברצועות אשר סובבים מסביב לכתף. דלקת זו בכתף נפוצה במיוחד אצל אנשים שמשחקים משחקים שונים עם מחבט כמו למשל טניס, מטקות וכן הלאה. בסוג זה של דלקת בכתף הכאב אינו משמעותי כל כך והוא מופיע רק כאשר מסובבים את הכתף או מניעים אותה בצורות מסויימות. כמו כן, בסוג זה של דלקת בכתף לא קיימת נפיחות, ובוודאי שלא בצורה משמעותית. ישנה דלקת בכתף גם בגידים וברצועות של אחד השרירים בכתף אשר נקרא השריר הדו ראשי. דלקת זו בכתף ניתן לזהות על ידי רגישות וכאב בחלקה הקדמי של הכתף.

דלקת בכתף היא דלקת שניתן לטפל בה בין היתר גם בבית. חשוב מאוד להעניק לכתף מנוחה ולא לאמץ אותה לאחר זיהוי של נפיחות, חבלה, כאבים ורגישות. המנוחה לא רק מונעת כאבים נוספים אלא אף עוזרת להחלמה. במשך היומיים הראשונים כדאי להעניק לכתף מנוחה מוגבלת ולאחר מכן לחזור להניע אותה בהדרגתיות על מנת למנוע מצב של כתף קפואה. ניתן בהחלט להניח קרח מפעם לפעם על האיזור הפגוע. טיפול נוסף שיכול להתבצע באמצעות פיזיותרפיסט או באמצעות מטפל אחר הוא טיפול בתנועה אשר עוזר לחזק את הכתף הפגועה ועוזר לשקם אותה לאחר דלקת בכתף.