השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פציעות בספורט


פציעות בספורט קורות לא מעט והם בעצם חלק בלתי נפרד מכל אימון גופני. כמעט ולא קיים אדם שעוסק בספורט לאורך תקופה לא משנה מאיזה סוג או באיזה רמה שלא סבל או סובל מפציעות ספורט שונות. בעזרת אימון נכון והדרכה טובה ונכונה ניתן לצמצם את הסיכונים הקיימים לפציעות בספורט, וניתן גם להתמודד טוב יותר עם פציעות בספורט שקיימות. ישנם שני סוגים של פציעות בספורט, האחד הוא סוג פציעה טראומתי, אלו פציעות שנוצרות כתוצאה ממאמץ רב חד פעמי החורג מהסף הקריטי של הרקמות בגוף, רבות הפציעות בספורט  שהם טראומתיות כמו פריקות כתף, נקע ברגל, קרע ברצועות בברך וכד'. 

ישנו עוד סוג בתוך התחום של פציעות בספורט והוא סוג פציעות שימוש יתר, שאלו פציעות הנוצרות ממאמץ נמוך מהסף הקריטי של הרקמות, סוג של מאמץ זה הוא מחזורי, בתדירות גבוהה או תדירות משתנה ופציעה זו היא לפרקי זמן ממושכים. פציעות בספורט מהסוג הזה קורות בעקבות ירידה ביכולת של הגוף להתמודד עם המאמץ, פציעות כמו שברי מאמץ, שחיקת סחוסים וכד'. ישנם משתנים חשובים מאוד כאשר מדובר בפציעות בספורט, חלקם בשליטתנו וחלקם לא. מה שלא ניתן לשליטה זה נתונים גופניים שלנו והרכב גופנו, גיל שלנו, המין שלנו, והתכונות של העצמות והגידים בגופנו. 

משתנים שכן יכולים להיות בשליטתנו הם העומס שאנו מפעילים בתנועות בספורט, מהירות התנועה שלנו, תדירות התנועה ופעילותם של קבוצות שרירים. כמובן שיש גם את הנושא של רמת הכושר ורמת המיומנות שלנו. סך הכל ניתן למנוע פציעות בספורט בכל מיני דרכים קודם כל בדיקות רפואיות והתייעצויות עם רופאים זה כדי לבוא מראש לפעילות ספורטיבית עם ידע לגבי המצב שלנו ומה אנו צריכים לעשות איתו. חימום טוב יוכל למנוע פציעות רבות שנגרמות מפעילות גופנית, שימוש בציוד הולם לאותה פעילות בה אנו עוסקים, כמו נעליים למשל. לדעת לבצע תרגילים בצורה נכונה שלא פוגעת בגוף, לא להעמיס על הגוף לדעת מתי לעצור ולנוח יש הבדל בין אימון ממצה לאימון מעמיס, אם נגזים הגוף יאותת לנו על כך, יש להעלות את העומסים בהדרגה.