השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 פציעות ספורט 


פציעות ספורט הן בעצם פציעות שמתרחשות במהלך ספורט או אימון גופני כלשהו. פציעות ספורט בחלקם הן תאונות, בחלק אחר נגרמות פציעות ספורט כתוצאה מתרגול או אימון לקוי, כשלא יודעים איך לעשות זאת בצורה נכונה. פציעות ספורט יכולות להיגרם כשהציוד הקיים לנו לא מתאים עבורנו או לגופנו, כשלא עושים חימום נכון או תרגילי מתיחה בצורה נכונה גם אז יש מקום לפציעות ספורט. ישנם פציעות ספורט קשות שלוקח זמן רב להחלים מהם וישנם פציעות ספורט קלות וישנם פציעות ספורט שכמות הזמן בה אנו עושים ספורט בעצם גורמת להם סוג של שחיקה. כמובן שכל הפציעות מכל הסוגים לא נעימות ולא רצויות וככל שיותר קל זה יותר טוב. 

ישנן פציעות חריפות וכואבות כמו נקע ברגל, שבר ברגל או יד מתיחת גב, שבדרך כלל קורות לנו בזמן פעילות ספורטיבית ברגע של התנגשות או נפילה. אלו פציעות כואבות מאוד ושהטיפול עבורן הוא מיידי ולרוב נצטרך לנוח בגללן זמן רב עד שדברים יחזרו למסלולם. ישנו עוד סוג של פציעות שנגרם כתוצאה משימוש יתר או שימוש ממושך במפרק מסוים בקבוצת שרירים או גפה ואז הנזק הוא מצטבר שהוא יכול לגרום לפגיעה חמורה לפעמים גם בלתי הפיכה בתפקוד של האזור שנפגע. פגיעות אלה מגיעות בצורה הדרגתית ואיטית ולכן קשה לשים לב אליהם ולטפל בפציעות מסוג זה בזמן. איחור בטיפול או באבחנת הפציעה מקטין את הסיכוי לחזור למסלול ולהחלים בצורה מלאה. 

סך הכל כל פציעה בגוף נחשבת לפציעת ספורט אבל לרוב פציעות ספורט מדברות על פציעה בשרירים בשלד בסחוסים ורקמות חבלות בראש או בעמוד השדרה וכד'. ישנה דרך טיפול מסויימת לכל סוג של פציעה היות וישנן פציעות ספורט רבות כך גם דרכי הטיפול הם רבים. ברוב המקרים בהם נשברת עצם או נקרע סחוס הגוף מתחיל כמובן גם לטפל בעצמו מעבר לטיפול הרפואי שאנו מתבקשים אליו. בדרך כלל כאשר יש שבר יתקינו לנו גבס על היד או הרגל, אם נקרע סחוס בדרך כלל נטפל עם המון קרח וקומפרסים וחבישות נכונות עד לאיחוי המקום.