השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כאבי גב


כאבי גב יכולים לגרום לפגיעה של ממש בתפקוד היום יומי לאנשים שסובלים מהם. כל מי שסבל בעברו או סובל עדיין מכאבי גב יודע כמה קשה לעשות תנועות מסויימות ואפילו למצוא תנוחה נוחה ולא מכאיבה לשינה בלילה. חשוב להבין כי ישנם כאבי גב אשר נחשבים לכרוניים וישנם כאבי גב אשר לא נחשבים לכאלו. כאבי גב כרוניים נחשבים לרוב כאבים קבועים, שנמשכים לכל הפחות חודש אחד ברצף. כאבי גב הם לא מנת חלקם הבלעדית של מבוגרים. גם ילדים וגם מתבגרים יכולים לסבול מסוגים שונים של כאבי גב ממגוון של סיבות שונות. מבנה גבם של ילדים הינו מבנה שונה ממבנה הגב של המבוגרים ולכן לא פעם היחס לכאבי הגב אצלם והטיפול יהיה שונה. אם הילד מתלונן על כאבי גב חשוב מאוד לקחת אותו לאורתופד מומחה על מנת שייבדק אצלו ויהיה ניתן להבין מהי הסיבה אשר גורמת בגיל צעיר כל כך לכאבי גב.

כאבי גב יכולים להגרם ממגוון גדול מאוד של סיבות וגורמים. גידולים שונים, אשר חלקם יכולים להיות ממאירים וחלקם יכולים להיות שפירים, יכולים להפעיל לחץ על הגב ולגרום לכאבים שונים. גם שברים יכולים כמובן לגרום לכאבי גב, הן אצל מבוגרים והן אצל ילדים. שברים עקב בריחת סידן נקראים שברים אוסטיאופורוטיים וגם הם יכולים לגרום לכאבי גב. סיבה נוספת ודי נפוצה לכאבי גב היא פריצות דיסק. זיהומים של הדיסק או זיהומים של חוליות יכולים לגרום גם הם לכאבים וישנן סיבות נוספות אשר יכולות להוביל לכאבי גב כמו למשל כאבים שונים של השרירים, סוג כאב שלרוב הוא חולף ופחות משמעותי.

בכאבי גב יש לטפל לפי הסיבה אשר הביאה לכאבים השונים. במקרה של זיהום הרופא לרוב ירשום טיפול אנטיביוטי לרופא על מנת להתמודד עם הגורם המזהם. במקרים אחרים של כאבי גב יכול להיות שהרופא אף ימליץ על ניתוח. ניתן כמובן לקחת משככי כאבים במרשם רופא עם הכאבים חזקים מאוד ואם מחפשים דרך להתמודד עימם. גם פיזיותרפיה וטיפולים נוספים בתנועה יכולים מאוד לעזור על הקלה בכל הקשור אל כאבי גב.