השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
                     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

כאבי ברכיים


כאבי ברכיים יכולים להיווצר ממספר רב של גורמים וסיבות. בדרך כלל כאבי ברכיים נובעים משגרת החיים שלנו שאט אט העומסים והתנועות בה יכולים לגרום לנזק מצטבר. כאבי ברכיים לרוב נגרמים כאשר רקמה או עצם נלחצות או נפגעות. הסחוסים הם אלו אשר יכולים לגרום לבעיות ולכאבי ברכיים אך גם העצמות, השרירים, הרצועות וכן הלאה. ישנם מקרים בהם כאבי ברכיים לא נגרמים עקב פגיעה בברך אלא נגרמים בעקבות כאב אשר מוקרן ממקום אחר בגוף אשר נפגע הוא. למשל, כאבים בגב התחתון יכולים להקרין כאבים לאזור הברך. לעתים לאבחון יש לבצע בדיקת אולטרסאונד אורטופדי על מנת למצוא בדיוק את גורם הבעיה.

בעיות ברכיים לעתים נגרמים כתוצאה ממכות חיצונית, למשל נפילות או נקעים, ולעתים הם נפגעים עקב דלרות. סוד אחד של דלקת שהינו נפוץ למדי בברכיים וגורם לכאבים עזים הוא דלקת פרקים ניוונית. כאבי ברכיים בגלל סיבות שונות הן תלונה שכיחה מאוד אצל אנשים רבים. עודף פעילות גופנית יכול בהחלט לגרום לבעיות ולכאבים באיזור הברכיים. לכן, אם רוצים לבצע פעילות גופנית, במיוחד אם יושבים כל היום בעבודה או בלימודים, בהחלט כדאי לבצע פעילות גופנית באופן הדרגתי ככל האפשר על מנת למנוע את המקרים הלא נעימים של כאבי רגליים. על מנת לחזק את השרירים ואת הרקמות ואת היכולת שלהם לתמוך במפרק כדאי לבצע פעילות גופנית. אך כאמור, באופן מבוקר והדרגתי. כאשר מופיעות בעיות ברכיים, חשוב לנסות ולהבין את הסיבה אשר גרמה להם על מנת שיהיה אפשר לטפל בהן באופן נכון. מלבד הסיבות אשר הוזכרו לעיל גם בעיות במבנה של הגוף וגם אין ספור סיבות נוספות יכולות להוביל לכאבים בברכיים ועל ידי כך גם לפגיעה באיכות החיים.

כאבי ברכיים הם כאבים שניתן לטפל בהם באמצעים שונים. אופי הטיפול כמובן משתנה בהתאם לאותה הסיבה אשר הביאה מלכתחילה לאותם הכאבים או לאותם הבעיות. למשל, במקרה של דלקת יש צורך באנטיביוטיקה אך לא כך המקרה כאשר מדובר בנקע או בפריקה של הברך או בכאבים שמקורם בחבלה חיצונית. במקרים בהם הפציעה נגרמה מחבלה ניתן לא רק ליטול משככי כאבים אלא גם לבצע פיזיותרפיה או טיפול אחר בתנועה על מנת להקל על כאבי ברכיים.