השאר פרטים ונחזור אלייך
שם:
טל':
אימייל:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כאבים


כאבים היא דרכו של הגוף להתריע בפנינו על בעיה מסויימת. אנשים רבים מסתכלים רק על הצד השלילי כאש הם חווים כאבים אך למעשה לקיומם של כאבים יש חשיבות רבה ויש להם משמעות. כאשר אנו חווים כאב או כאבים אנו יודעים שפגענו בעצמנו או שיש משהו לא בסדר עם הגוף שלנו כמו למשל מחלה וכן הלאה. לעתים כאבים מכריחים אותנו לנוח ולהפסיק לבצע פעילות מסויימת וכך אנו מונעים את המשך הפגיעה בעצמנו. למשל, יכול להיות שאדם אשר נוהג לשחק טניס או גולף סובל מדלקת בכתף. הכאבים, אשר מתריעים בפניו על משהו שאינו פועל כהלכה בגוף, מכריחים אותו למעשה לנוח על מנת שהוא לא יסבול מפגיעה נוספת. כך הוא מונע את החמרתה של הדלקת ואף עוזר להחלמתה אם הוא אכן קשוב לגוף שלו ונח.

כאבים אם כן מתריעים בפנינו כאשר יש בעיה בגוף. זהו אינו הדבר היחידי אשר כאבים מגלים בפנינו. כאבים יכולים לגלות לבעלי מקצוע, כמו למשל רופאים, מטפלים שונים, כירופרקטים ופיזיותרפיסטים, מה לא בסדר איתנו הלכה למעשה. למשל, כאשר הכאב בגב הוא חד ומשתק והאדם אינו יכול לזוז זהו ככל הנראה כאב אשר מתריע על בעיה כמו למשל בלט דיסק. אם הכאבים בגב או בגב התחתון נמשכים מעל לפרק זמן ארוך למשל מעל תקופה של חודש אחד הרופאים יכולים לאבחן את הכאב ככאב כרוני ולהתייחס אליהם כאל דרך אחרת. כאבים הם אלו אשר לא פעם מכתיבים גם את הטיפול. למשל, אנשים אשר סובלים מכאבים חזקים יותר כנראה גם יירצו לטפל בעצמם בפרק זמן מהיר יותר על מנת להפסיק את הכאבים, אשר מפריעים להם בשגרת חייהם, ולחזור לחיי היום יום שלהם.

כאבים שונים, למשל, כאבים אשר באים בגלים, כאבים אשר מתחזקים כשאנו מניעים את המפרקים בצורה מסויימת, כאבים חדים, כאבים עמומים, כאבים אשר מוקרנים מאזור אחד לגוף לאזורים נוספים וכן הלאה יכולים גם הם לגלות לעומק למטפלים מהי עוצמת הפגיעה. כך שמבחינות רבות כאבים הם אמנם לא דבר נעים אך הגוף שלנו זקוק מאוד לאותם כאבים.